7sangplaytherapy_20191207_2

آموزش کوهنوردی ویژه کودکان بالای ۶ سال

✴️ آموزش کوهنوردی ✴️ گروهی ویژه کودکان بالای ۶ سال

چند جلسه مقدماتی داخل موسسه با هدف آموزش نکاتی چون؛ استفاده از باتون،نحوه بستن کوله،کفش مناسب و نحوه گام برداری، وسایل ضروری در کوهپیمایی،تغذیه در کوهستان،آموزش مقدماتی امداد و نجات و…در موسسه برگزار میشود،و در ادامه برای تکمیل اهداف جلسات در کوه و طبیعت به صورت عملی شروع می گردد. کوهنوردی با کودکان؟؟ بگذارید به عنوان نمونه کودکی به نام کسلر(Kessler) را معرفی کنیم. به نظر می رسد که او یک کوهنورد به دنیا آمده است. در زمانی که او فقط چند ماه بیشتر نداشت عاشق سواری در کوله پشتی آنهم در مدت زمان های طولانی به جهت اردو زدن در مناطق بیرون از شهر بود. زمانی که ۷ ماه بیشتر نداشت با والدین خود و با هوپیما به نقاط مختلف سفر می کرد و در مواقعی تا ۷۰ کیلومتر مسیری که توسط والدینش طی می شد ، در کوله پشتی آنها به سر می برد.

در سن ۲ سالگی خود، تا روزی ۸ کیلومتر به خودی خود پیاده روی انجام می داد. در سن ۳ سالگی تا روزی ۲۰ کیلومتر و صعود کردن به کوه و کوهپیمایی تا ارتفاع ۴۲۵۰ متر که در برخی موارد این کوهنوردی و پیمایش ها همراه با سنگ نوردی فنی نیز بوده است. در سن ۴ سالگی او روزانه تا ۲۳ کیلومتر کوهپیمایی به همراه والدین خود انجام می داد تا سفرهای چالش برانگیز را به همراه خانواده در مناطق دور افتاده ایالت کلرادو به اتمام رساند که این پیمایش ها گاها به همراه صعود هایی تا ارتفاع ۴۲۰۰ متر نیز همراه بود. در حال حاضر او با این سن و سال به ۸۵ کوه سفر کرده است که درجه دشواری بعضی از این کوه ها در رده کلاس C یا بالاتر قرار دارند.

البته این خوش شانسی در کوهپیمایی ممکن است برای تمام والدین اتفاق نیفتد، اما باور بر این است که شروع این ورزش در سنین کم می تواند یکی از نکات کلیدی در کوهنوردی باشد. اما این نکته را نیز نباید فراموش کرد که در کوهپیمایی نباید کودک تحت فشار باشد و باید اجازه داد که خود سرعت حرکتش را تنظیم کند.(مهم)
نوشته بالا به این موضوع نیز اشاره دارد که هر کودک از لحاظ این توانایی متفاوت است و شما هیچ وقت نمی دانید چه چیزی در این برنامه ها در انتظار شماست. مثلا، تا چه حد در روز باید صعود یا پیاده روی داشته باشید. از یک طرف نباید انتظار وجود نیروی خاصی را در سفر داشت و از طرفی هم نباید از بالا رفتن یا سفر طولانی ترس داشت.
زیرا کوهپیمائی متعاقب آن تندرستی به کودک کمک می کند تا با قدرت بیشتری با مشکلات دست و پنجه نرم کند.
شروع دوره جدید زیر نظر مربی فدراسیون
آخرین شنبه آذر ماه ساعت ۱۸

#کوهنوردی_کودکان#ورزش_کودکان

About admin

Check Also

IMG_20170828_153055

“اتیسم در جامعه ” پارک ملت

Screenshot_20160828-235937

مصاحبه با دکتر هوشنگ میرزایی در شبکه سلامت برنامه ” سلام زندگی “

مصاحبه با دکتر هوشنگ میرزایی در شبکه سلامت برنامه ” سلام زندگی ” تاریخ ۹۵/۰۶/۰۷ ...

thI1Q1B4LP

علت پر حرفی کودکان

یکى از مهم ترین علت های پر حرفی در کودکان حس کنجکاوی و تمایل به ...

1

عناوین کارگاهها

images

عنوان کارگاهها

تیم موسسه بازی درمانی هفت سنگ متشکل از روانشناس کودک، روانپزشک، کاردرمانگر، گفتاردرمانگر،توانبخشی و جسمی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *