index

آموزش طبیعت گردی و کوهنوردی

گروهی ویژه کودکان عادی
آموزش پذیر
تربیت پذیر
و اتیسم
بالای
۷ سال

چند جلسه مقدماتی داخل موسسه با هدف آموزش نکاتی چون؛ استفاده از باتوم،نحوه بستن کوله،وسایل ضروری در کوهپیمایی و…در موسسه برگزار میشود،و در ادامه برای تکمیل اهداف جلسات در کوه و طبیعت به صورت عملی شروع می گردد.

کوهنوردی با کودکان در چه زمانی و تا چه حد باید باشد؟

بگذارید به عنوان نمونه کودکی به نام کسلر(Kessler) را معرفی کنیم. به نظر می رسد که او یک کوهنورد به دنیا آمده است. در زمانی که او فقط چند ماه بیشتر نداشت عاشق سواری در کوله پشتی آنهم در مدت زمان های طولانی به جهت اردو زدن در مناطق بیرون از شهر بود. زمانی که ۷ ماه بیشتر نداشت با والدین خود و با هوپیما به نقاط مختلف سفر می کرد و در مواقعی تا ۷۰ کیلومتر مسیری که توسط والدینش طی می شد ، در کوله پشتی آنها به سر می برد.

در سن ۲ سالگی خود، تا روزی ۸ کیلومتر به خودی خود پیاده روی انجام می داد. در سن ۳ سالگی تا روزی ۲۰ کیلومتر و صعود کردن به کوه و کوهپیمایی تا ارتفاع ۴۲۵۰ متر که در برخی موارد این کوهنوردی و پیمایش ها همراه با سنگ نوردی فنی نیز بوده است. در سن ۴ سالگی او روزانه تا ۲۳ کیلومتر کوهپیمایی به همراه والدین خود انجام می داد تا سفرهای چالش برانگیز را به همراه خانواده در مناطق دور افتاده ایالت کلرادو به اتمام رساند که این پیمایش ها گاها به همراه صعود هایی تا ارتفاع ۴۲۰۰ متر نیز همراه بود. در حال حاضر او با این سن و سال به ۸۵ کوه سفر کرده است که درجه دشواری بعضی از این کوه ها در رده کلاس C یا بالاتر قرار دارند.

البته این خوش شانسی در کوهپیمایی ممکن است برای تمام والدین اتفاق نیفتد، اما باور بر این است که شروع این ورزش در سنین کم می تواند یکی از نکات کلیدی در کوهنوردی باشد. اما این نکته را نیز نباید فراموش کرد که در کوهپیمایی نباید کودک تحت فشار باشد و باید اجازه داد که خود سرعت حرکتش را تنظیم کند.(مهم)

نوشته بالا به این موضوع نیز اشاره دارد که هر کودک از لحاظ این توانایی متفاوت است و شما هیچ وقت نمی دانید چه چیزی در این برنامه ها در انتظار شماست. مثلا، تا چه حد در روز باید صعود یا پیاده روی داشته باشید. از یک طرف نباید انتظار وجود نیروی خاصی را در سفر داشت و از طرفی هم نباید از بالا رفتن یا سفر طولانی ترس داشت. کودکان متفاوت از یکدیگرند و هیچگونه اشتباهی در صعود یا کوهپیمایی حق ندارد صورت گیرد.
زیرا کوهپیمائی متعاقب آن تندرستی به کودک کمک می کند تا با قدرت بیشتری نسبت به وقتی که سلامتی او مختل می باشد با مشکلات است و پنجه نرم کند.

جهت رزرو و گرفتن اطلاعات شفاهی با موسسه بازی درمانی هفت سنگ در ارتباط باشید.
www.7sangpt.com
۲۲۸۴۹۵۴۸
۲۲۸۶۵۷۶۵
@haftsangplaytherapy

About admin

Check Also

413161_489

روز جهانی کودک مبارک

دنیای کودکانه، صمیمی ترین دنیایی است که هر لحظه بارها آرزو می کنیم تا کاش ...

IMG_20170828_153055

“اتیسم در جامعه ” پارک ملت

Screenshot_20160828-235937

مصاحبه با دکتر هوشنگ میرزایی در شبکه سلامت برنامه ” سلام زندگی “

مصاحبه با دکتر هوشنگ میرزایی در شبکه سلامت برنامه ” سلام زندگی ” تاریخ ۹۵/۰۶/۰۷ ...

thI1Q1B4LP

علت پر حرفی کودکان

یکى از مهم ترین علت های پر حرفی در کودکان حس کنجکاوی و تمایل به ...

1

عناوین کارگاهها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *